Vinný lístek

B Í L É   V Í N O

Chardonnay

Pavlov / ČR / pozdní sběr / suché

Víno zlatavé barvy s vůní připomínající tropické ovoce, cukrového melounu, bílých květů a citrusů. Chuť je plná, šťavnatá s příjemnou kyselinou v závěru.

400,- Kč

 

Rulandské šedé

Moravíno Valtice / ČR / pozdní sběr / suché

Barva vína je světle žlutá až zlatá. Vůně je citrusová s tóny ananasu, medu a sušeného zahradního ovoce. V chuti patrné harmonické tóny žlutého melounu.

440,-

 

Veltlínské zelené

Volařík / ČR / kabinet / suché

Typický veltlín z Věstonska nabízí výrazné aroma po čerstvém zeleném pepři s limetkovou kůrou v pozadí. V chuti se prolíná limetka, grep a zelený pepř. Díky pevné aromatice a minerální dochuti potěší tento veltlín každého milovníka vína.

460,- Kč

 

Sauvignon

Špalek / ČR / VOC / suché

Příkladný Sauvignon blanc od BIO vinařství rodiny Špalkových.Víno je zatříděné do apelace VOC Znojmo. Ve vůní najdete zejména ovocné aroma bělomasé broskve či čerstvého ananasu. Vrstevnatá chuť dále rozvíjí ovocné tóny zralého kiwi či hrušky. Závěr je minerální a dlouhý.

460,- Kč

 

Pálava       

Hnanice / ČR / výběr z hroznů / polosladké

Sladká Pálava zelenožluté barvy Vás osloví aromatem rozkvetlých růží a muškátu, který nalézáme i v chuti, kde je doplněn tóny lučního medu a přezrálých mandarinek. Zbytkový cukr 44,1,g/l.

 460,- Kč

 

Riesling Réserve Auslese trocken

Rudi Rüttger / Německo / suché

Hutné a komplexní víno, ukázkový Riesling z Pfalzu, který se hodí k lehčím úpravám  masa, k rybám a k široké škále sýrů. Tento Riesling patří do vrcholné řady Réserve vinařství Rüttger, která je vyráběna pouze v nejlepších letech.

480,- Kč

 

Pinot Grigio BIO

Arnaces / Itálie / DOC / suché

Příjemné ovocné Pinot Grigio, které má zlatavou barvu se světle zelenými odlesky. Aroma připomíná květiny s tóny tropického ovoce a koření, což se také projeví v chuti, která je doplněna o lehce nasládlé tóny, které jsou ale vyváženy osvěžující kyselinou v závěru.

480,- Kč

 

Bacharacher Hahn Riesling Kabinett

Toni Jost / Německo / polosladké

Krásně ovocný kabinet ročníku 2020.  Pěkná, intenzivní vůně po zralém ovoci s náznaky medu, růží, broskví a břidlice. V chuti plná a měkce ovocná aromatika s dotekem minerality. Šarmantní a hravý dialog mezi kyselinkou a mírným zbytkovým cukrem.

550,- Kč

 

Riesling Dry

Dr. Loosen / Německo / suché

Etalon Moselských Rieslingů. Tak by se dalo říkat Ryzlinkům od legendárního Dr. Ernsta Loosena. Přes sto let staré výsadby, výroba bez moderních technologií a skvělé polohy dělají z toho Ryzlinku v suché variantě perfektního zástupce světově proslulého pojmu "moselský Ryzlink". Zelené jablko, citrusy, florální tóny, dlouhá dochuť a samozřejmě, nezaměnitelná mineralita.

560,- Kč

 

Grüner Veltliner "Federspiel" Terassen

Domäne Wachau / Rakousko / suché

Tělnaté víno se svěží kyselinkou, velmi vyrovnané a pikantní v závěru. Slámově žlutá barva, vůně bílého pepře, angreštu a zralého žlutého jablka. Klasické rakouské víno od jednoho z nejvíce renomovaných vinařství Rakouska se sídlem v nejprestižnější oblasti Wachau.

580,- Kč

 

Sauvignon blanc

Bishop´s Leap / Nový Zéland / suché

Šat vína se pyšní zářivou, světle žlutou barvou, zdobenou lehkým nazelenalým odstínem. Lesk je vysoký a viskozita je bohatá. Bujarou vůni vína charakterizují intenzivní tóny bílého angreštu, exotického ovoce a světlého medu. Chuťový výraz je bystrý, velice svěží, harmonický a ústní aroma komponují noty vyzrálého světlého ovoce.

620,- Kč

 

Alte reben Riesling

Toni Jost / Německo / suché

„Staré keře“ Nejstarší hrozny ryzlinku v rodinném vinařství Toni Jost v Rheingau dělají z tohoto vína unikátní a exkluzivní záležitost, vhodnou pro zkušenější vinaře.Tyto hrozny rostou na sprašové hlinité půdě s křemencem. Ryzlink je plný koření a hloubky, úžasně vyvážený a komplexní. Majestátně silné a plné víno.

680,- Kč

 

Gavi Di Gavi DOCG

Toledana / Itálie / suché

Víno Gavi, kterému se často přezdívá "italské Chablis", je oblíbené po celém světě pro svou lahodnou a svěží chuť a jemné citrusové tóny. Fermentace probíhá v tancích s kontrolovanou teplotou, aby se zachovalo aroma a přirozená svěžest ovoce. Mladé víno  pak před lahvováním zraje v neutrálních tancích. Ve vůni se objevují atraktivní tóny bílých broskví, meruněk, medu a citrusů, zatímco první doušek odhalí lehké tělo, osvěžující kyselinu a čistý, čistý závěr

680,- Kč

 

Chablis Vieilles Vignes 2020 AOC

Jean Durup / Chateau de Maligny / Francie / suché

Bohaté a působivé bílé víno z odrůdy Chardonnay. Označení "Vieilles Vignes" poukazuje na staré vinice. Dle francouzského vinařského zákona tak smí být označena vína z hroznů pocházejících z vinohradů starších 35 let. V tomto případě je nejmladší vinice z orku 1943. Na nose je víno plné, ovocné a kořeněné. Chuť je koncentrovaná, plná, s typicky výraznou mineralitou táhnoucí se dlouhým závěrem.

850,- Kč

 

Č E R V E N É    V Í N O

Merlot

Pavlov / ČR / kabinet / suché

Víno má zářivě rubínovou barvu. Ve vůni převládá peckovité a lesní ovoce, aroma černého koření a kávy. Harmonická chuť s tóny kompotovaného ovoce je doplněna jemnou tříslovinou.

400,- Kč

 

Frankovka Barrique

Moravíno Valtice / ČR / pozdní sběr / suché

Výrazné víno sytě červené barvy, v chuti plné a vyvážené s nádechem čokolády. Tato Frankovka zraje v sudech 12 až 24 měsíců a skvěle se hodí k hovězím steakům a plísňovým sýrům.

460,- Kč

 

Roca Malbec

Alfredo Roca / Argentina / suché

Výrazný Malbec, který zrál 9 měsíců v barikových sudech. Na nose dominuje aroma zralých švestek přecházejících až do povidel. V chuti je koncentrovaný a vyvážený, s příjemně hladkými taniny. Pevná a dlouhá dochuť.

480,- Kč

 

Roca Merlot

Alfredo Roca / Argentina / suché

Líbezný Merlot, u kterého byla odbourána kyselina mléčná. Víno je ve vůni i chuti velmi harmonické se znatelnými, sametově jemnými a kulatými taniny. Dominují tóny zralého drobného červeného ovoce.

480,- Kč

 

Montepulciano d'Abruzzo DOC Bucaro BIO

Cantine Volpi/ Itálie / suché

Víno tmavě červené barvy z odrůdy Montepulciano. Na nose i patře je víno intenzivní, hluboké a harmonické. Vyrazné tóny zralého drobného černého a červeného ovoce, které jsou podpořeny nádechem dubového sudu. Víno má pevnou strukturu s dobře zakomponovanými tříslovinami. Pochází z certifikované organické produkce.

520,- Kč

 

Chateau Le Clou du Pin Premium

Chateau Le Clou du Pin / Francie / suché

Šat vína charakterizuje tmavě rubínová barva s jemně nafialovělými odstíny. Lesk je středně  vysoký a viskozita je bohatá. Vůni tvoří převážně tóny červeného ovoce – třešeň, višeň, ale i vyzrálá jahoda – doprovázené delikátní notou vanilky. Chuťový výraz má pevnou struktura tříslovin je velmi podmanivý. Ústní aroma je svěží, komponované z dominantních not zralého červeného ovoce. Složení hroznů je  60% Merlot, 20% Cabernet Sauvignon a 20% Cabernet Franc.

560,-  Kč

 

Chianti Classico DOCG 2016

Castellani / Itálie / suché

Barva vína je rubínová a vůně připomíná tmavé bobulové ovoce s podtóny koření. Chuť navazuje na vůni, je hřejivé, hladké s tóny třešní, lesního ovoce s lehce nasládlým podtónem, který je dán částečným zráním na dubovém sudu. Má vyvážené třísloviny a středně dlouhý závěr. Toto Chianti nese nejvyšší italské jakostní označení DOCG a je tvořeno z 85% odrůdou Sangiovese, zbytek tvoří odrůdy Canaiolo Nero a Mammolo.

580,-  Kč

 

Regret Langhe Nebbiolo

Monchiero Carbone / Itálie / suché

Víno světle rubínové, lehce intenzivní barvy, charakterizující jeho svěží mládí. Lesk je velice vysoký a jeho viskozita je bohatá. Jemnou vůni komponují podmanivé odrůdové vůně maliny a lesní jahody, v doprovodu květinových tónů typických pro kraj Roero. První doušek čarovného vína je osvěžující delikátní aciditou a přítomností jemných taninů. Finální pocit výrazu vína v ústní dutině je harmonický, pulzující a důrazný.

720,-  Kč

 

Roc de Lussac 2016 Lussac Saint - Émilion

Roc de Lussac / Francie / suché

Šat vína zdobí zářivá, rubínová barva, s něžnými nafialovělými odstíny. Lesk je vysoký a viskozita je bohatá. Vůně je středně intenzivní, komponovaná z tónů květů a ovoce: rudé pivoňky, černého rybízu, vyzrálé borůvky. Chuťový výraz vína je štědrý. Ušlechtilé třísloviny tvoří pevnou strukturu, ale nijak nebrání tomu, aby byl celkový výraz lahodný, ve finále sametový a dokonale harmonický. Ústní aroma charakterizují noty černého ovoce a piniové kůry

740,- Kč

 

Coto de Imaz Rioja Reserva 2014

El Coto / Španělsko / suché

Intenzivní tmavě červená barva třešní. Ve vůni jsou mimořádně vyzrálé hrozny s vysokým extraktem připomínající přezrálé višně, ovoce a vanilku. Chuť lahodná třešňová s čokoládou v alkoholu. Skvěle se hodí ke steakům a zvěřině. Kvašení tohoto Tempranilla probíhá v nádobách z nerezové oceli po dobu 21 nebo 30 dnů a poté se provede macerace, aby se získal vyvážený vinný a ovocný extrakt. Konečně, Coto de Imaz Grand Reserve zůstává minimálně 24 měsíců v amerických a francouzských dubových sudech a 36 měsíců v láhvi.

740,- Kč

 

Primitivo di Manduria Imperio DOP

Tinazii / Itálie / suché

Toto víno temně třpytivě červené barvy má komplexní aroma zralého červeného ovoce, švestek a koření s náznaky kakaa a balsamika. Chuť je perzistentní a harmonická, osahuje tóny sušeného ovoce. Tělnaté, plné a zakulacené víno s příjemnými taniny na patře, v dlouhém závěru pak náznak topinky. Vyrobeno ze 100% odrůdy Primitivo, vypěstované na vinicích Italské vinařské oblasti Puglia – Manduria

980,- Kč

 

R Ů Ž O V É   V Í N O

Rosé D´ Anjou

Marquis de Goulaine / Francie / polosladké

Růžové víno s krásnou ovocnou vůní, hebkou a lahodnou chutí připomínající čerstvé jahody a pomerančovou kůru. Jedná se o mírně sladké víno s příchutí cukru a atraktivním nádechem kyselosti.

400,- Kč

 

Zweigeltrebe rosé

František Mádl / ČR / kabinet / polosladké

Víno má chuť i vůni zralých jahod a malin se smetanou ve vinném provedení. Je příjemně nasládlé, osvěžující a lehce pitelné i díky nižšímu obsahu alkoholu, terý je jen 9%.

400,- Kč

 

P E R L I V É   V Í N O

Prosecco DOC

Foscaro / Itálie / suché

Prosecco Frizzante Foscaro je šumivé víno s jemnou perlivostí a jemnou vůní divokých květin. Prosecco se vyrábí z hroznů odrůdy Glera, která je pěstována pouze v Itálii.

380,- Kč

 

Classic Sekt Demi sec

Znovín Znojmo / ČR / polosladké

Moderní, svěží sekt s typickou pikantností a vůní odrůdy Veltlínské zelené, ze kterého je vyroben. Vysokou kvalitu tohoto sektu předurčuje dokonalý výběr základního vína ze znojemské vinařské podoblasti, klasická výroba v lahvích i malý objem výroby šumivého vína ve Znovínu.

420,- Kč

 

Classic Sekt Brut

Znovín Znojmo / ČR / suché

Barva je medově nažloutlá, s hustým jemným perlením. Chuť je plná s intenzivním perlením v ústech, pokračuje v jemném chlebovém a mírně nazrálém tónu žlutých letních jablek s příchutí střídové chlebovinky a jemnou kořenitostí.

420,- Kč

 

Prosecco Millesimato Rosé DOC Veneto

Paladin/ Itálie / suché

Toto Prosecco je tvořeno z 90% odrůdou Glera a 10% odrůdou Pinot Nero, přičemž se zachovává nižší výnos na hektar, aby se docílilo vyšší intenzity, barvy a aroma. Hrozny se vinifikují samostatně v různých obdobích, aby se dosáhlo dokonalé rovnováhy mezi těmito odrůdami a zachovala se svěžest a chuť. Millesimato se označují špičková Prosecca, která vinaři vyrábí jen v těch nejlepších ročnících.

460,- Kč

 

Prosecco Santi DOCG Valdobbiadene Superiore

Santi / Itálie / suché

Toto prosecco bylo vyrobeno z hroznů vinic, které se rozprostírají v kopcovitém terénu v San Pietro di Feletto, v zóně Conegliano a Valdobbiadene DOCG. Jde o bílé víno světle žluté barvy se zelenými odstíny a jemným vytrvalým perlením. Je elegantní, harmonické, se svěží ovocnou vůní kdoule, broskví a cedru a s květinovým buketem vistárie a akátu. Je jemné a měkké na patře, s lahodnými tóny citrusů a svěží aromatickou dochutí.

520,- Kč

 

Crémant d'Alsace Blanc de Noirs brut

Willy Gisselbrecht / Francie / suché

Delikátní sekt z Alsaska, vytvořený klasickou metodou zrání na lahvi pouze z bílých odrůd. Osloví Vás příjemné tóny čerstvého ovoce s aroma jablka a ananasu, lehce poznamenané kořenitostí.  Na patře převládá svěžest, s příchutí exotického ovoce.  Zaujmou jemné a vyrovnané bublinky. 100% Pinot Noir.

680,- Kč

 

Arnould Champagne Grand Cru

Michel Arnould/ Francie / suché

Tato Champagne byla vyrobena klasickou metodou zrání v lahvi minimálně 12 měsíců a je vyrobeno z jedné ze tří povolených odrůd v oblasti Champagne, Pinot Noir (Rulandské modré). Lisováním modrých hroznů vytéká bílý mošt, který se následně zpracovává. Tato Champagne má výrazné a velmi příjemné perlení, které zanechává skvělý a elegantní dojem z toho velmi podařeného šampaňského, které je v poměru ceny a kvality skvělou volbou pro vzácné okamžiky.

1450,- Kč

 

Moët & Chandon Brut Imperial

Moët & Chandon / Francie / suché

Brut Impérial je typickým příkladem stylu Moët & Chandon. Vyjadřuje bohatství a rozmanitost půdy, ze které hrozny vína vyrůstají a zůstává konzistentní po celé roky. Má jemný vinný buket s nádechem limetky a květu vinné révy. Je to perfektní víno k podávání s předkrmy, hlavním jídlem i dezertem. Tradiční metoda druhotného kvašení v lahvi. Chardonnay, Pinot Noir, Pinot Meunier

1650,- Kč

rezervujte si místo
Rezervujte na čísle 734 245 400
Tyto stránky využívají cookies
Cookies používáme, abychom zajistili správné fungování a bezpečnost našich stránek, tím pádem co nejlepší zkušenost při návštěvě. Svá nastavení cookies můžete později kdykoliv změnit. Další informace o Cookies
Nastavení
Na této stránce můžete nastavit souhlas pro jednotlivé účely generování a využívání souborů cookies. Další informace o Cookies
Zajišťují, že tyto stránky fungují správně a bezpečně na všech zařízeních.
Analytické cookies nám pomáhají sledovat návštěvnost a informovat o tom, jak návštěvníci využívají tuto webovou stránku v průběhu jejich návštěvy.